Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Case: все про гіганта у світі сільгосптехніки

Компанія Сase IH добре відома як один із провідних виробників сільськогосподарських та будівельних машин. У 1999 році вона об’єдналася з іншою великою фірмою – виробником подібної техніки – New Holland. У результаті утворилася нова структура – ​​CNH Industrial. Однак, незважаючи на це, продукція, що випускається, зберегла колишній бренд Case. 

Біля витоків

Історія компанії Case розпочалася далекого 1842 року. Саме тоді американський винахідник Джером Кейс заснував у місті Расін (штат Вісконсин) невелику фірму. Там він почав випускати молотарки, причому власної, оригінальної конструкції. 

У 1868 році компанія Case виготовила свій перший паровий двигун і через два десятиліття стала найбільшим у світі виробником такої продукції. А в 1892 році вона випустила перший бензиновий трактор у світі. 

Розширення бізнесу

А тепер перенесемося на кілька десятиліть уперед. Починаючи з 1957 року, фірма Casе розширює сферу свого бізнесу. Поглинувши низку інших підприємств, вона стає світовим виробником легкої та середньогабаритної будівельної техніки.

Проте водночас, компанія, звичайно, не забувала і про потреби аграріїв. Зокрема було створено цікавий прототип колісного трактора, призначеного для сільськогосподарських робіт. Основною новацією цієї машини була наявність поворотного ковша позаду та ковша для завантаження, розташованого спереду. Так народився новий різновид машин – екскаватор-навантажувач, який незабаром знайшов широке застосування. 

У складі Tenneco

1967 року фірму Case викупила компанія Tenneco. А 1984-го остання взяла під свій контроль сільськогосподарський підрозділ іншого великого виробника техніки для аграріїв – компанії International Harvester. У результаті назву бренду поміняли спочатку на Сase International, а потім скоротили його до Case IH.

Слід зазначити, що фірма International Harvester на початку 80-х років переживала гостру економічну кризу, хоч і продовжувала залишатися одним із найбільших виробників тракторів у світі. У результаті об’єднання двох потужних підприємств допомогло вистояти їм у важкий час спаду виробництва.

Made in USA

Сьогодні продукція під брендом Case, призначена для агропромислового комплексу – це насамперед колісні та гусеничні трактори, комбайни різного призначення та інші збиральні машини. Крім того, виробляється обладнання для заготівлі сіна та кормів, знаряддя для обробки ґрунту, системи посадки та посіву, обприскувачі-аплікатори та інші сільськогосподарські знаряддя. 

На батьківщині марки – у США в даний час працює ціла низка підприємств, що випускають сільгоспмашини. Серед них завод у місті Фарго (штат Північна Дакота), який виробляє трактори серій Steiger і Quadtrac. А з воріт заводу у місті Расін (штат Вісконсин) виходять трактори Magnum. До того ж підприємство у місті Бенсон (штат Мічиган) виготовляє бавовнозбиральні комбайни. 

По всьому світу

За межами Сполучених Штатів, у різних куточках світу, також працюють заводи з виробництва тракторів та комбайнів. Так, з воріт підприємства у місті Куритиба (Бразилія) виходять трактори серій Farmall, Maxxum та Magnum, а завод у місті Феррейра (Аргентина) є батьківщиною тракторів Puma. Трактори Case роблять також на підприємствах у містах Санкт-Валентін (Австрія), Базілдон (Англія) та Керетаро (Мексика). 

Що стосується комбайнів, то зернозбиральні машини випускають на згаданому заводі у Феррейра (Аргентина). А моделі для збирання цукрової тростини та збору кави народжуються у Бразилії – у місті Пірасікаба та в Ірані. Виробництвом комбайнів займається і їхній земляк – бразильський завод у місті Сорокаба. 

Новаторська трансмісія

Компанія Case постійно займається вдосконаленням своєї продукції. Яскравий приклад – перша в світі повністю механічна безступенева трансмісія CVT. Початковий варіант її було створено ще 1999 року і з того часу фахівці компанії постійно працюють над її удосконаленням. У результаті на сьогоднішній день CVT стала взірцем, який гарантує оптимальну ефективність та надійність.

Ті моделі під брендом Case, які мають трансмісію CVT, тепер мають додаткову функцію Active Hold Control. Вона запобігає відкату трактора, якщо він зупиняється на схилах під час роботи, а також дозволяє знову рушити вперед без необхідності застосування гальм або зчеплення.

Найновіше вдосконалення цієї трансмісії – встановлення системи автоматичного керування продуктивністю – Automatic Productivity Management. Вона зменшує споживання пального та водночас забезпечує максимальну продуктивність під час роботи.

Роторна революція

На нових зразках комбайнів Case IH, призначених для Європи, ротор – найважливішу частину таких машин – модернізували: його діаметр зменшили. Крім того, застосували конфігурацію із новими бичами молотильного барабана. Ця інноваційна конструкція отримала назву AXIAL-FLOW.

Бичі розташовані в чотири ряди навколо ротора – для кращого обмолоту та забезпечення високої якості соломи під час роботи в несприятливих умовах. Доступ до роторної клітки можливий з обох боків комбайна. Водночас легкі взаємозамінні модулі зроблені швидкознімними для прибирання тих чи інших культур. У результаті новий ротор та технологія обмолоту AXIAL-FLOW забезпечує високу пропускну здатність комбайна та мінімальні втрати зерна. 

На чотирьох гусеницях

Ще 1997 року компанія Case випустила оригінальну модель трактора Quadtrac. Тут застосували чотири гусеничні рушії, кожен з незалежним приводом. Вони мають покращений контракт із ґрунтом, якого не можуть досягти колісні або традиційні гусеничні машини. Це з одного боку підвищує прохідність, з другого – забезпечує менше ущільнення ґрунту. І ще одне: вага машини розподіляється більш рівномірно, що також покращує її позашляхові якості. 

Пізніше лінійку подібної техніки було розширено і до неї включили трактор Magnum Rowtrac – з гусеницями замість задніх коліс, і навіть відповідну модифікацію комбайна Axial-Flow – з гусеницями замість передніх. 

Автоматизація

В результаті проведених досліджень компанія Case встановила, що на всіх стадіях сільськогосподарських робіт – від посіву до збору врожаю – можна підвищити їх ефективність за допомогою систем автоматичного управління та навігації.

За такого підходу виділено п’ять рівнів складності: від повного контролю оператора над машиною до її повної автономності. Причому з урахуванням погодних умов та рівня вологості посівів. У разі повної автономії спостерігати за роботою машини можна за допомогою системи дистанційного контролю, наприклад, з офісу фермерського господарства.

Група CNH Industrial сьогодні займає одне з провідних місць на світовому ринку сільгосптехніки. За підсумками 2023 року загальний її виторг становив 24,7 млрд доларів, що на 5% більше у порівнянні з 2022 роком. Група є найбільшим роботодавцем у галузі – на її підприємствах нині зайнято понад 40 тисяч осіб.Широкий асортимент продукції Case ви можете знайти на сайті Agronetto. Також на сайті за допомогою фільтрів ви можете знайти найбільш підходящий вам за технічними характеристиками та ціною варіант. Заходьте, шукайте, обирайте, порівнюйте, читайте відгуки, спілкуйтеся безпосередньо з дилером або продавцем – тут доступні всі опції для того, щоб зробити правильний вибір.

Залишити коментар